Podatek od prezentów i kopert

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fiskus-nie-uwierzyl-w-120-tys-zl-z-koperty,207,0,2421711.html

Interesujący fragment, na który warto zwrócić uwagę i zapamiętać:

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który przyznał rację skarbówce, uznając, że skoro małżonkowie odmówili przedstawienia listy gości weselnych, organy nie miały innego wyjścia, jak tylko poczynić własne ustalenia dotyczące wysokości „kopert”.

A to oznacza, że US może założyć średnią wysokość prezentów weselnych.

Dziwię się bardzo jakim prawem ktokolwiek a w szczególności Urząd, pyta się i interesuje , gdzie Pan Młody pił wódkę, z iloma kolegami i ile na to wydał pieniędzy? Dokładnie tak samo jak i na „kawalerskim/panieńskim” – z kim, ile pił Pan Młody (Pani Młoda), ile wydali i gdzie i na co? I jakim prawem US interesuje się imprezą rodzinną, organizowaną dla Rodziny i przyjaciół – gdzie i kiedy była impreza. Wyobraźcie sobie swoją imprezę na plaży nad Pilicą, wśród wierzb, z grillem, kocami, akordeonem tańcami i piciem? Widzicie różnicę? Bo ja nie.

Urząd nie ma prawa pytać o życie prywatne (osobiste, intymne) a osoba fizyczna ma pełne prawo do zachowania tajemnicy w kwestii życia prywatnego i intymnego. Impreza rodzinna to nie działalność gospodarcza. Os. fizyczna nie musi się US tłumaczyć z życia prywatnego. Z zakupów mieszkań- owszem, ale nie z życia prywatnego. I wielkim błędem i naiwnością jest liczenie, że współpracująć z US coś uda się ugrać. Jak już zaczniecie zeznawać – na siebie, na innych, to musicie się liczyć w przyszłości z wezwaniem do Sądu na złożenie wyjasnień przeciwko innym osobom, które były na Waszej imprezie a które odmówiły wspólpracy z US. Bedziecie kapusiami w ich sprawie, narzędziem dla Urzędu Skarbowego przeciwko Waszym znajomym, przyjaciołom (którzy może fotografowali) i kolegom, którzy może grali i śpiewali. Pomyślcie jeszce o Pani Kucharce, kierowcy auta ślubnego (bo przecież Urząd nie da wam wiary, że ktoś dla Was zrobił cośza darmo!). Jesli Was sąsiad podwiezie swoją bryką do ślubu to Wy później będziecie w Sądzie odpowiadać na pytania ile zapłaciliście. A jeśli nie amiętacie to zapraszam na początek artykułu. Urząd może założyć średnie wynagrodzenie. Pod warunkiem że pojdziecie do Skarbówki i zaczniecie sypać – na siebie, na przyjaciół, kolegów, współpracowników etc.

Mam nadzieję, że ten tekst może komuś pomoże. Podaj dalej. LINK   https://tiny.pl/g3blt

 

Komentowanie jest wyłączone.